Logopeda Katowice - karliklogopedia.pl

Psycholog

Mgr Karolina Goryczka – psycholog

absolwentka psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Praktykę zawodową zdobywała podczas wolontariatów, pracując zarówno z osobami dorosłymi, jak i dziećmi. Posiada uprawnienia do indywidualnego prowadzenia zajęć z dziećmi Metodą Ruchu Rozwijającego wg Weroniki Sherborne. Ukończyła szkolenie z Organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolu/szkole, a także liczne kursy doskonalące z dziedziny diagnozy psychologicznej. Aktualnie ciągle uzupełnia swoją wiedzę i doskonali umiejętności pracy z dziećmi podczas studiów podyplomowych.

Na co dzień jestem osobą pozytywie nastawioną do świata. Uwielbiam podróże, zwiedzanie nowych miejsc, a także spacery po górach. Moją najnowszą pasją są rajdy przygodowe i biegi na orientację. Uwielbiam również taniec i gry planszowe, a szczególnie te, które zmuszają do intensywnego wysiłku umysłowego, planowania i wykorzystywania różnych strategii.

 

 

Dorota Rybacka - Psycholog

absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach na kierunku psychologia

Ukończyła także Blok Kształcenia Nauczycieli, dzięki któremu zdobyła przygotowanie pedagogiczne. Już w trakcie studiów zdobywała pierwsze doświadczenia zawodowe nie tylko podczas praktyk studenckich, ale też angażując się w wolontariat, m.in. w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gdańskim, w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu czy w Szkole Podstawowej nr 40 w Sosnowcu, gdzie pracowała z uczniem z zespołem Aspergera. Aby podnieść swoje kwalifikacje, w czerwcu 2016r. ukończyła 3-modułowy kurs terapii behawioralnej w teorii i praktyce, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Terapii Behawioralnej. Praca z dziećmi daje jej dużo satysfakcji. Prywatnie jej największą pasją jest kynologia, co połączyła z zainteresowaniami zawodowymi, inicjując w 2012r. akcję edukacyjną "Ręka w łapę", w ramach której odbywają się zajęcia kynoedukacyjne na terenie Śląska i Zagłębia. Poprzez lekcje z udziałem psa dzieci rozwijają swoją wrażliwość oraz uczą się bezpiecznych kontaktów z czworonogiem. Od kilku lat jestem także wolontariuszką w sosnowieckim schronisku dla bezdomnych zwierząt. W wolnym czasie uwielbia oglądać filmy.